Przejdź do głównej zawartości

WINTER RENSHAW - PS NIENAWIDZĘ CIĘ

Tytuł:
Ps Nienawidzę Cię
Autor: Winter Renshaw
Seria: Postscriptum
Tom: 1
Tłumaczenie: Olgierd Maj
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwa: Editio Red
Premiera: 16.03.2021 r.

Maritza Claiborne to młoda i zakręcona kelnerka z lubianej naleśnikarni. Dziewczyna jest pogodna, wesoła i uśmiechnięta, chociaż czasami może się wydawać, że brakuje jej piątej klepki. Maritza nie raz w swoim życiu została już zraniona, więc powiedziała sobie, że od teraz kończy z facetami, a ja trzonek skupia się na sobie. Nowy klient naleśnikarni, Isaiah Torres, od razu przyciąga jej uwagę. Wystarczy jednak jedno jego zimne spojrzenie i kilka wypowiedzianych słów, żeby Maritza zrozumiała, że ma do czynienia z wielkim dupkiem. Jednak los jest przewrotny i postanawia złączyć ich ścieżki raz jeszcze. Tym razem Maritza postanawia nie odpuścić, a że obiecała sobie więcej razy mówić "tak", postanawia wyciągnąć przystojnego kaprala na koncert. Wkrótce obiecują sobie, że spędzą razem tydzień, który pozostał Isaiahowi do wyjazdu ma kolejną misję. Tylko czy uda im się nie ulec pożądaniu, które oboje do siebie czują?

"Ps Nienawidzę Cię" przyciągnęła mnie do siebie w chwili, kiedy tylko przeczytałam jej opis. Musicie siedzieć o mniej jedną rzecz, mam wielką słabość do książek, w których główni bohaterowie są żołnierzami. Wszystko zaczęło się od powieści Nicholasa Sparksa" I wciąż ją kocham" i tak zostało ze mną aż do dzisiaj. Dlatego kiedy dowiedziałam się, że wydawnictwo Editio Red wydaje historię z tym motywem, wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Wymagania miałam wysokie i trochę się zawiodłam, ale nie oznacza to, że była to zła książka. Absolutnie. Bardzo dobrze mi się ją czytało i jest przujemna w odbiorze. To taka idealna historia na wiosenny wieczoru, ale zabrakło mi w niej iskry, która by sprawiła, że zostanie ze mną na dłużej.

Jeżeli chodzi o akcję, to musicie wiedzieć, że dużo się tutaj nie dzieje, przynajmniej w pierwszej połowie książki. Jeżeli mam oceniać obiektywnie, to druga połowa jest zdecydowanie lepsza. Początek na prawdę mnie zachęcił, było ciekawe, nieprzewidywalne, a Maritza na prawdę potrafiła mnie ubawić swoim szalonym podejściem do życia. Później jednak Isaiah wyjechał, zaczęło się pisanie listów i tutaj tempo akcji niestety bardzo opada. Liczyłam na to, że to wymienianie się listami będzie bardziej z jajem, z przytupem, który zapamiętamy na długo, tak niestety nie było. Całość jednak bardzo ratuje dalsza część książki, gdzie pojawia się ciekawy zwrot akcji i nowy bohater.

"PS Nienawidzę Cię" jest napisana lekkim i przystępnym dla czytelnika językiem. Przez książkę praktycznie się płynie, a nim się spostrzeżemy, to czytamy już ostatni rozdział. Chociaż akcja książki momentami toczy się nieco mozolnie, to jednak nie brakuje w niej emocji. Nawet, gdy bohaterowie wymieniają między sobą listy, to czuć przyciąganie i chemię, która pojawiła się od pierwszego ich spotkania. Byłam się, że autorka może sobie z tym nie poradzić, ale wyszło na prawdę dobrze.

"PS Nienawidzę Cię" może niej jest książką, która zostanie w moim sercu na zawsze, ale jest przyjemna i lekka w odbiorze, dlatego z wielką przyjemnością sięgnę po kolejną część, która mam nadzieję, że pojawi się jak najszybciej.

Ocena: 7/10Komentarze

Popularne posty z tego bloga

MONA KASTEN - DREAM AGAIN

Tytuł: Dream Again Autor: Mona Kasten Seria: Begin Again Tom: 5 Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz Gatunek: Literatura obyczajowa, romans Wydawnictwo: Jaguar Premiera: 03.06.2020 r. Jude od zawsze miała tylko jedno marzenie - chciała zostać aktorką. Przez całe swoje dotychczasowe życie robiła wszystko, żeby móc zobaczyć siebie na dużym ekranie. Kiedy otrzymała propozycję zagrania w serialu w Los Angeles, poświęciła dla tej roli wszystko - nawet miłość i związek z Blake'iem. Los jednak bywa okrutny i przewrotny, a życie nie zawsze toczy się po naszej myśli. Po aferze z udziałem Jude i skasowaniu serialu, dziewczyna traci wszystko - karierę, pracę i mieszkanie. Dlatego postanowiła poprosić brata o pomoc i zamieszkać z nim w Woodshill. Problem jest tylko taki, że mieszka tam również Blake, który wciąż nie wybaczył jej złamania mu serca. Do tej pory nie pogodził się z decyzją, którą kilka lat wcześniej podjęła Jude. Wciąż coś do niej czuje, jednak wie, że nigdy już nie może dojść między

MEGHAN MARCH - SERCE DIABŁA

Tytuł: Serce diabła Autor: Meghan March Seria: Forge Tom: 3 (ostatni) Tłumaczenie: Marcin Kuchciński Gatunek: Literatura obyczajowa, romans, erotyk Wydawnictwo: Editio Red Premiera: 12.08.2020 r. India Baptiste to kobieta, która zawsze wiedziała czego chce od życia. Była piękna i inteligentna, a w grze w pokera nie było jej równych. Wszystko to zmieniło się, kiedy na jej drodze pojawił się Jericho Forge. Wszedł do gry i zabrał jej wszystko - razem z sercem. Teraz jednak musi walczyć o jego powrót, gdyż ktoś nieoczekiwanie go uprowadza. Do tej pory wydawało się to niemożliwe, przecież miał tyłu ochroniarzy. Indy jednak nie ma zamiaru się poddać, poruszy niebo i ziemię, żeby odzyskać swojego męża. Jericho zrozumiał, że czuję do Indii coś więcej, niż tylko pożądanie. Ta niebezpiecznie piękna kobieta owinęła go sobie wokół palca, z czym nie ma najmniejszego problemu. Jednak po raz kolejny ktoś staje na ich drodze i chce ich rozdzielić. Czy uda im się znaleźć drogę do siebie i zacząć p

RACHAEL ALLEN - SYSTEMATYKA MIŁOŚCI

Tytuł: Systematyka miłości Autor: Rachael Allen Seria: - - - Tom: - - - Tłumaczenie: Ewa Bobocińska Gatunek: Literatura młodzieżowa Wydawnictwo: Jaguar Premiera (ebook): 13.07.2020 r. Spencer Barton to normalny trzynastolatek, który zmaga się z zespołem Tourette'a. Zarówno choroba, jak i starszy brat, Dean, nie ułatwiają mu życia wśród rówieśników. Chłopak jest wyśmiewany i zaczepiany, a jego brat często przyłącza się do tych żartów. Kiedy do domu naprzeciwko wprowadza się śliczna Hope, w sercu chłopaka zaczyna rodzić się nadzieja, że już nie będzie musiał być samotny. Kiedy dziewczyna zaczyna się z nim przyjaźnić u zdaje się nie zwracać uwagi na jego tiki, chłopak jest wniebowzięty. Będziemy losy tej pary śledzić przez następne sześć lat. Ich wzloty i upadki. Chwile pełne pięknej przyjaźni, jak i te unikania siebie wzajemnie. Aby wszystko to zrozumieć, Spencer próbuje poukładać wszystko w swojej głowie według schematu, który zdaje się nie pasować do nieprzewidywalności życia.