Przejdź do głównej zawartości

CAROLINE ANGEL - WRÓG MOJEGO BRATA

Tytuł:
Wróg mojego brata
Autor: Caroline Angel
Seria: Wróg mojego brata
Tom: 1
Tłumaczenie: - - -
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo: Editio Red
Premiera: 10.02.2021 r. 

Abby to siedemnastoletnia dziewczyna, która wraca do domu po kilku latach nieobecności. Do tej pory uczyła się w żeńskiej szkole katolickiej. Dziewczynie nie do końca podobał się ten pomysł, ale nie miała wyjścia, taką decyzję podjęła jej babcia. Wracając do domu z lotniska, Abby jest świadkiem wypadku motocyklisty. Ona jako jedyna stara się udzielić mu jakiejkolwiek pomocy. Zanim chłopak traci przytomność, nazywa ją swoim aniołem stróżem. Abby myśli, że więcej już jej go nie spotka, ale kiedy zaczyna naukę w lokalnie szkole, spotyka go ponownie. Jest tylko jeden problem. Blake jest największym wrogiem jej brata i chłopakiem, którego nie znosi jej babcia. Zresztą ta ma już plany co do swojej wnuczki. W dniu osiemnastych urodzin ma poślubić swojego kolegę z przedszkola, Nigela. Problem jest jednak taki, że Abby w ogóle go nie pamięta i nie ma zamiaru wchodzić za niego za mąż. Zwłaszcza, że jej myśli nieustannie biegną w kierunku Blake'a. Czy tej dwójce uda się przezwyciężyć wszystkie przeciwności losu i zawalczyć o szczęście?

Caroline Angel to autorka bardzo dobrze znana z platformy wattpad, jednak ja poznałam ją dopiero wtedy, gdy na rynku ukazała się jej pierwsza powieść "Prywatny ochroniarz". Od tamtej pory powiedziałam sobie, że będę sięgać po kolejne jej książki bez zastanowienia. Tak też było i tym razem, zwłaszcza, że "Wróg mojego brata" przyciąga nie tylko piękną okładką, ale i ciekawym opisem. Uwielbiam w książkach wątek największego wroga brata głównej bohaterki, więc wiedziałam, że to jest coś fla mnie. Czy było? Z jednej strony tak, a z drugiej nie. Muszę niestety powiedzieć, że ta historia bardzo mnie zawiodła.

Od razu zaznaczę, że to nie jest zła książka, tylko bardzo niedopracowana. Przypomina mi właśnie takie wattpadowe opowiadania, które niby są dobre, ale wiele im brakuje do doskonałości. Autorka chciała umieścić zbyt wiele wątków w jednej historii, a to przełożyło się na zbyt szybkie tempo akcji. Jasne, akcja nie może być powolna i bez polotu, ale to nie znaczy, że ma lecieć na łeb i szyję bez większego zastanowienia. A tutaj tak właśnie było. Kolejne sceny zmieniały się bardzo szybko i nim zdążyłam zorientować się w jednej, to już przeskakiwaliśmy do drugiej. Trochę się tutaj gubiłam, a bardzo krótkie rozdziału w ogóle w tym nie pomagały.

Główną zaletą tej powieści miał być humor, jednak on nie do końca mnie przekonuje. To znaczy tak, wiele scen było na prawdę śmiesznych i śmiałam się jak głupi do sera. Mąż momentami zastanawiał się, czy aby na pewno wszystko ze mną w porządku. Tylko problem jest taki, że większości sytuacji był to humor związany z tym, co napisała autorka, a nie z daną sceną. Nie wiem, czy mnie dobrze rozumiecie. Wygląda to tak, jakby autorka co jakiś czas w tekst wplatała dowcip i my powinniśmy się śmiać. Nie do końca tak powinien wyglądać humor w książce i mnie on nie przekonuje.

"Wróg mojego brata" to dobra książka na odetchnięcie sobie od bardziej wymagających lektur. Jest lekko, swobodnie i bez większych zobowiązań. Nie jest to wybitna książka, ale te nie jest jedną z najgorszych. Jeżeli szukacie czegoś na odmóżdżenie, to powinna Wam się spodobać

Ocena: 5/10

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

MEGHAN MARCH - SERCE DIABŁA

Tytuł: Serce diabła Autor: Meghan March Seria: Forge Tom: 3 (ostatni) Tłumaczenie: Marcin Kuchciński Gatunek: Literatura obyczajowa, romans, erotyk Wydawnictwo: Editio Red Premiera: 12.08.2020 r. India Baptiste to kobieta, która zawsze wiedziała czego chce od życia. Była piękna i inteligentna, a w grze w pokera nie było jej równych. Wszystko to zmieniło się, kiedy na jej drodze pojawił się Jericho Forge. Wszedł do gry i zabrał jej wszystko - razem z sercem. Teraz jednak musi walczyć o jego powrót, gdyż ktoś nieoczekiwanie go uprowadza. Do tej pory wydawało się to niemożliwe, przecież miał tyłu ochroniarzy. Indy jednak nie ma zamiaru się poddać, poruszy niebo i ziemię, żeby odzyskać swojego męża. Jericho zrozumiał, że czuję do Indii coś więcej, niż tylko pożądanie. Ta niebezpiecznie piękna kobieta owinęła go sobie wokół palca, z czym nie ma najmniejszego problemu. Jednak po raz kolejny ktoś staje na ich drodze i chce ich rozdzielić. Czy uda im się znaleźć drogę do siebie i zacząć p

MONA KASTEN - DREAM AGAIN

Tytuł: Dream Again Autor: Mona Kasten Seria: Begin Again Tom: 5 Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz Gatunek: Literatura obyczajowa, romans Wydawnictwo: Jaguar Premiera: 03.06.2020 r. Jude od zawsze miała tylko jedno marzenie - chciała zostać aktorką. Przez całe swoje dotychczasowe życie robiła wszystko, żeby móc zobaczyć siebie na dużym ekranie. Kiedy otrzymała propozycję zagrania w serialu w Los Angeles, poświęciła dla tej roli wszystko - nawet miłość i związek z Blake'iem. Los jednak bywa okrutny i przewrotny, a życie nie zawsze toczy się po naszej myśli. Po aferze z udziałem Jude i skasowaniu serialu, dziewczyna traci wszystko - karierę, pracę i mieszkanie. Dlatego postanowiła poprosić brata o pomoc i zamieszkać z nim w Woodshill. Problem jest tylko taki, że mieszka tam również Blake, który wciąż nie wybaczył jej złamania mu serca. Do tej pory nie pogodził się z decyzją, którą kilka lat wcześniej podjęła Jude. Wciąż coś do niej czuje, jednak wie, że nigdy już nie może dojść między

RACHAEL ALLEN - SYSTEMATYKA MIŁOŚCI

Tytuł: Systematyka miłości Autor: Rachael Allen Seria: - - - Tom: - - - Tłumaczenie: Ewa Bobocińska Gatunek: Literatura młodzieżowa Wydawnictwo: Jaguar Premiera (ebook): 13.07.2020 r. Spencer Barton to normalny trzynastolatek, który zmaga się z zespołem Tourette'a. Zarówno choroba, jak i starszy brat, Dean, nie ułatwiają mu życia wśród rówieśników. Chłopak jest wyśmiewany i zaczepiany, a jego brat często przyłącza się do tych żartów. Kiedy do domu naprzeciwko wprowadza się śliczna Hope, w sercu chłopaka zaczyna rodzić się nadzieja, że już nie będzie musiał być samotny. Kiedy dziewczyna zaczyna się z nim przyjaźnić u zdaje się nie zwracać uwagi na jego tiki, chłopak jest wniebowzięty. Będziemy losy tej pary śledzić przez następne sześć lat. Ich wzloty i upadki. Chwile pełne pięknej przyjaźni, jak i te unikania siebie wzajemnie. Aby wszystko to zrozumieć, Spencer próbuje poukładać wszystko w swojej głowie według schematu, który zdaje się nie pasować do nieprzewidywalności życia.