Przejdź do głównej zawartości

MARAH WOOLF - SIOSTRA GWIAZD

Tytuł:
Siostra gwiazd
Autor: Marah Woolf
Seria: Trzy czarownice
Tom: 1
Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz
Gatunek: Literatura młodzieżowa
Wydawnictwo: Jaguar
Premiera: 24.03.2021 r.

Vianne, to jedna z trzech sióstr czarownic, które poznajemy w tej serii. Dwa lata temu dziewczyna została ugryziona przez syfildę i zachorowała na demoniczną gorączkę. Aby ją uleczyć, siostry przeniosły się na Wyspy Brytyjskie, gdyż tylko tam Vianne mogła otrzymać fachową pomoc. Po dwóch latach czarownice wracają w rodzinne strony, z wielką misją. Muszą przekonać Ezrę, Wielkiego Mistrza Loży, do współpracy. Mie jest to dla Vianne łatwe, gdyż przyszło jej namawiać kogoś, kto kiedyś odrzucił jej względy. Teraz musi zmierzyć się z uczuciem, które jeszcze do końca nie wygasło. Nie ma jednak wyjścia, jeżeli chcą zdobyć sojusznika w walce z demonami. Vianne musi być dzielna, zwłaszcza, że utraciła swoją magię.

Kiedy zobaczyłam tą zapowiedź u Wydawnictwa Jaguar wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Nie będę kłamać, w pierwszej chwili przyciągła mnie do niej przepiękna okładka. Uwielbiam piękne wydania książek, a to jest aktualnie jednym z moich ulubionych. Później jednak przeczytałam opis i wiedziałam, że to zdecydowanie coś dla mnie. Lubuję się w fantastyce, szczególnie w takiej, w której pojawia się wątek romantyczny, a opis tej powieści mi go gwarantował. Kiedy jednak zabrałam się do lektury, trudno było mi się w nią wciągnąć. Wydaje mi się, że miałam do niej trochę za duże wymagania i dlatego było mi ciężko. Postanowiłam więc odłożyć ją na półkę i trochę ochłonąć. I drugie podejście okazało się szczęśliwe, gdyż "Siostrę gwiazd" przeczytałam bardzo szybko i bardzo mi się spodobała. 

"Siostra gwiazd" opiera się na znanej wszystkim historii o Merlinie i Królu Arturze. Uwielbiam wszystkiego rodzaje rettelingi czy też nawiązania do znanych nam już opowieści. Dlatego cieszę się, że Marah Woolf w swojej serii postawiła na ten wątek. Dzięki temu dość szybko odnajdujemy się w historii, możemy poznać inne oblicza znanych nam postaci lub skutki, jakie pozostały po ich czynach. Autorka wykreowała ciekawy świat w którym nie brakuje magii, zaklęć, demonów i tajemniczych spisów. W tej książce na prawdę nie wiadomo, co jeszcze może się wydarzyć. Dzięki temu przewracamy kartki w oka mgnieniu i zastanawiamy się, co będzie dalej. 

Jedyne zażalenie mam do wątku miłosnego, który momentami wydawał mi się wciągnięty na siłę. Tak jakby autorka chciała go gdzieś umieścić, ale nie do końca wiedziała gdzie. Dlatego tak często Ezra pojawiał się w myślach Vianne. Jak jeszcze można zrozumieć to od czasu do czasu, tak nie notorycznie. Szczególnie nie w scenach, w których Vianne zajęta jest czymś innym, co wymaga jej pełnego skupienia, a tutaj nagle jej myśli lecą w stronę Ezry. Trochę nie bardzo mi się to trzymało kupy. Poza tym jest po prowadzony w miarę dobrze i nie nachalnie, ale jednak mały niesmak pozostał.

"Siostra gwiazd" to świetny początek nowej serii fantastycznej, w której znajdziemy magię, demony i mroczne zaklęcia. Nie jest to możne odkrywcza powieść, ale mimo wszystkie bardzo ciekawa i wciągająca. Zdecydowanie polecam. 

Ocena: 7/10

Komentarze

  1. Też bardzo mi się podoba ten tom i nie mogę się doczekać kolejnych. Tylko mój problem z Ezrą polega na tym, że po prostu go nie trafię, a umieszczenie go w takim wątku miłosnym jest po prostu okropne. Niby bohater się znalazł, szkoda tylko, że taki z niego... No, może nie będę kończyć.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

MEGHAN MARCH - SERCE DIABŁA

Tytuł: Serce diabła Autor: Meghan March Seria: Forge Tom: 3 (ostatni) Tłumaczenie: Marcin Kuchciński Gatunek: Literatura obyczajowa, romans, erotyk Wydawnictwo: Editio Red Premiera: 12.08.2020 r. India Baptiste to kobieta, która zawsze wiedziała czego chce od życia. Była piękna i inteligentna, a w grze w pokera nie było jej równych. Wszystko to zmieniło się, kiedy na jej drodze pojawił się Jericho Forge. Wszedł do gry i zabrał jej wszystko - razem z sercem. Teraz jednak musi walczyć o jego powrót, gdyż ktoś nieoczekiwanie go uprowadza. Do tej pory wydawało się to niemożliwe, przecież miał tyłu ochroniarzy. Indy jednak nie ma zamiaru się poddać, poruszy niebo i ziemię, żeby odzyskać swojego męża. Jericho zrozumiał, że czuję do Indii coś więcej, niż tylko pożądanie. Ta niebezpiecznie piękna kobieta owinęła go sobie wokół palca, z czym nie ma najmniejszego problemu. Jednak po raz kolejny ktoś staje na ich drodze i chce ich rozdzielić. Czy uda im się znaleźć drogę do siebie i zacząć p

MONA KASTEN - DREAM AGAIN

Tytuł: Dream Again Autor: Mona Kasten Seria: Begin Again Tom: 5 Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz Gatunek: Literatura obyczajowa, romans Wydawnictwo: Jaguar Premiera: 03.06.2020 r. Jude od zawsze miała tylko jedno marzenie - chciała zostać aktorką. Przez całe swoje dotychczasowe życie robiła wszystko, żeby móc zobaczyć siebie na dużym ekranie. Kiedy otrzymała propozycję zagrania w serialu w Los Angeles, poświęciła dla tej roli wszystko - nawet miłość i związek z Blake'iem. Los jednak bywa okrutny i przewrotny, a życie nie zawsze toczy się po naszej myśli. Po aferze z udziałem Jude i skasowaniu serialu, dziewczyna traci wszystko - karierę, pracę i mieszkanie. Dlatego postanowiła poprosić brata o pomoc i zamieszkać z nim w Woodshill. Problem jest tylko taki, że mieszka tam również Blake, który wciąż nie wybaczył jej złamania mu serca. Do tej pory nie pogodził się z decyzją, którą kilka lat wcześniej podjęła Jude. Wciąż coś do niej czuje, jednak wie, że nigdy już nie może dojść między

RACHAEL ALLEN - SYSTEMATYKA MIŁOŚCI

Tytuł: Systematyka miłości Autor: Rachael Allen Seria: - - - Tom: - - - Tłumaczenie: Ewa Bobocińska Gatunek: Literatura młodzieżowa Wydawnictwo: Jaguar Premiera (ebook): 13.07.2020 r. Spencer Barton to normalny trzynastolatek, który zmaga się z zespołem Tourette'a. Zarówno choroba, jak i starszy brat, Dean, nie ułatwiają mu życia wśród rówieśników. Chłopak jest wyśmiewany i zaczepiany, a jego brat często przyłącza się do tych żartów. Kiedy do domu naprzeciwko wprowadza się śliczna Hope, w sercu chłopaka zaczyna rodzić się nadzieja, że już nie będzie musiał być samotny. Kiedy dziewczyna zaczyna się z nim przyjaźnić u zdaje się nie zwracać uwagi na jego tiki, chłopak jest wniebowzięty. Będziemy losy tej pary śledzić przez następne sześć lat. Ich wzloty i upadki. Chwile pełne pięknej przyjaźni, jak i te unikania siebie wzajemnie. Aby wszystko to zrozumieć, Spencer próbuje poukładać wszystko w swojej głowie według schematu, który zdaje się nie pasować do nieprzewidywalności życia.