Przejdź do głównej zawartości

Klasyka literatury

1. Jane Austen - "Duma i uprzedzenie"
2. Jane Austen - "Rozważna i romantyczna"
3. Jane Austen - "Opractwo Northanger"
4. Elizabeth Gaskell - "Panie z Cranford"
5. Elizabeth Gaskell - "Żony i córki"
6. Elizabeth Gaskell - "Północ i Południe"
7. Jane Austen - "Mansfield Park"
8. Emily Bronte - "Wichrowe Wzgórza"
9. Jane Austen - "Perswazje"
10. Charlotte Bronte - "Dziwne losy Jane Eyre"
11. Jane Austen - Emma
12. Margaret Mitchell - "Przeminęło z wiatrem"
13. Antoine de Saint-Exupéry - "Mały książę"
14. William Shakespeare - "Romeo i Julia"
15. Henryk Sienkiewicz - "Krzyżacy"
16. Adam Mickiewicz - "Pan Tadeusz"
17. Charles Dickens - "Opowieść wigilijna"
18. Oscar Wilde - "Portret Doriana Graya"
19. Michaił Bułhakow - "Mistrz i Małgorzata"
20. Lew Tołstoj - "Anna Karenina"
21. Aleksander Kamiński - "Kamienie na szaniec"
22. Thomas Hardy - "Tessa d'Urberville"
23. Aleksander Dumas - "Królowa Margot"
24. Eliza Orzeszkowa - "Nad Niemnem"
25. Astrid Lindgren - "Dzieci z Bullerbyn"
26. Nelle Harper Lee - "Zabić drozda"
27. Homer - "Odyseja"
28. Éric-Emmanuel Schmitt - "Oskar i pani Róża"
29. Charlotte Brontë - "Profesor"
30. Aleksander Dumas - "Trzej muszkieterowie"
31. Lucy Maud Montgomery - "Ania z Zielonego Wzgórza"
32. John Boyne - "Chłopiec w pasiastej piżamie"
33. Eric Knight - "Lassie wróć!"
34. William Shakespeare - "Hamlet"
35. Roman Pisarski - "O psie, który jeździł koleją"

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

ANNA ZIOBRO - TYSIĄC KAWAŁKÓW

Tytuł: Tysiąc kawałków Autor: Anna Ziobro Seria: - - - Tom: - - - Tłumaczenie: - - - Gatunek: literatura obyczajowa, romans Wydawnictwo: Oficynka Premiera: 22.01.2020 r.
Julia to niespełna trzydziestoletnia kobieta, która wierzy w to, że kiedyś odnajdzie miłość swojego życia. Jej rodzice uważają, że już dawno powinna wyjść za mąż, najlepiej za lekarza bądź prawnika. Chcą dla swojej córki jak najlepiej i nie wiedzą, że wszystkie te pytania i próby szukania przez nich kolejnych kandydatów, tylko ją męczą. Zbliża się sylwester, którego Julia postanawia spędzić w Pradze. Chce chociaż raz bardziej spektakularnie przywitać nowy rok i spędzić go poza granicami kraju. Poznaje tam Daniela, chłopaka, który może nie jest idealny, ale widzi w niej coś więcej, niż tylko ładną buzię. Od samego początku zaczyna między nimi iskrzyć i zdają rozumieć się bez słów. Julia zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie Daniel jest przeznaczoną jej drugą połówką. Jedyne co ich dzieli, to kilometry. Julia mieszka w Łodz…

PRZEDPREMIEROWO: K.N. HANER - NIECZYSTE WIĘZY

Tytuł: Nieczyste więzy Autor: K.N. Haner Tom: 1 Wydawnictwo: Między słowami Premiera: 04.09.2019 r.
Claire to młodziutka kobieta, która nie wie jakie jest jej miejsce w tym świecie. Została wychowana przez dziadków, gdyż jej mama zmarła przy porodzie. Dziewczyna do tej pory się o to obwinia i myśli, że to za jej przyczyną dziewczynce, gdyż jej mama została zgwałcona w wieku dwunastu lat, zmarło się tak szybko. To doprowadziło ją do stanu, w którym jej psychika nie pracuje zbyt dobrze. Claire boi się ludzi, nie chce się z nimi integrować, a każdego mężczyznę traktuje jak zagrożenie. Najlepiej czuje się sama w swoim towarzystwie, nie potrzebuje do życia nikogo. Claire jako jedna z nielicznych, dostaje się na staż do bardzo dobrej firmy, która związana jest z finansami. Od początku radzi sobie świetnie i przełożony zauważa jej dobrą pracę. Nie podoba się to jednak jej współpracownikom, gdyż uważana jest za dziwaczkę, która podlizuje się wyżej postawionym pracownikom. Wszystko to dlatego, że …

PATRONAT MEDIALNY: GRAŻYNA KAMYSZEK - ŁZY STAREJ SOSNY

Tytuł: Łzy starej sosny Autor: Grażyna Kamyszek Seria: - - - Tom: - - - Tłumaczenie: - - - Wydawnictwo: Białe Pióro Premiera: 10.09.2019 r.
Gizela to starsza, sześćdziesięcioletnia kobieta, której życie nie było usłane różami. Przez cały czas żyła pod dyktaturą ojca, który mówił jej co ma robić. Wywierał na nią presję i nie potrafił nie układać jej życia. Mówił jej nie tylko co ma robić, czego się uczyć i gdzie pracować, ale także wybierał przyjaciół. W dodatku z żadnej koleżanki Gizeli nie był zadowolony i uważał, że każda to puszczająca się dziwka. Kiedy więc ojciec umiera, Gizela wreszcie bierze sprawy w swoje ręce, chociaż po tylu latach życia pod pantoflem, nie jest to takie łatwe. Pewien zbieg okoliczności sprawia, że wyjeżdża do Niemiec, aby tam zacząć żyć na nowo. Podejmuje pracę w barze, gdzie zajmować się będzie sprzątaniem, gdyż nieśmiałość nie pozwala jej na bycie kelnerką. Czy Gizela nauczy się w końcu normalnie żyć i otworzy się na ludzi? A może jest już na to za późno?

Począt…