Przejdź do głównej zawartości

O mnie / o blogu

Cześć :) Nazywam się Martyna Piętka, mam dwadzieścia dwa lata i fioła na punkcie książek. Fioła w dosłownym tego słowa znaczeniu, gdyż różne powieści możecie znaleźć w całym moim domu. W szafkach i pod łóżkiem, na regale i na parapecie, ba, raz nawet znalazłam jedną upchaną między chlebem, a masłem (nie, nie zrobiłam z niej kanapki, ale na pewno byłaby wyobrna)! Szeroko pojęta literatura była w moim życiu już od małego. Kolorowe obrazki, później wiele komiksów, a na końcu "Dzieci z Bullerbyn" i "W pustyni i w puszczy", które rozbroiły mnie na całego. Tak zaczęła się moja przygoda książkowa, a jak się skończy, tego jeszcze mi nie wiadomo. Wiele osób w moim otoczeniu pyta się mnie: "jak można tak dużo czytać", a ja zawsze im odpowiadam: "a jak można tego nie robić."? Czytanie to najpiękniejsza rzecz, jaką ludzkość sobie wymyśliła. Dzięki temu mogę żyć tysiącem żyć, a nie tylko jednym. Jednak oni nigdy mnie nie zrozumieją, a ja nie zrozumiem ich.

Blog powstał całkiem spontanicznie, pomiędzy jedną książka, a drugą. Moje myśli odbiegały od szarej rzeczywistości, a umysł zatapiał się w fantastycznym świecie uprzednio przeczytanej powieści. I nagle zdałam sobie sprawę, że nie mam z kim o tym porozmawiać. Nie mam komu wykrzyczeć swoich myśli. Instagram w tamtym czasie nie był jeszcze tak znanym miejscem, a o Facebooku nie myślałam w tym kontekście. Obserwowałam kilka blogów oraz oglądałam filmiki vlogerów i pomyslałam sobie: "kurczę, może to jest coś właśnie dla mnie"! Kanał na YouTube odrzuciłam z automatu, gdyż kiepsko się czuję przed kamerą (zawsze mam wrażenie, że wychodzę sztucznie), a i twarz mam nie wyjściową (nie chciałam odpowiadać za zbite ekrany innych ludzi), jednak lubiłam pisać, więc założyłam bloga pod nazwą "Czas dla książek". Jakiś czas później napisała do mnie dziewczyna, iż jej nazwa jest bardzo zbliżona i czy mogłabym swoją zmienić. Nigdy o jej blogu nie słyszałam, ale założyła go przede mną, więc się dostosowałam i tak przez długi okres blog dumnie głosił hasło "Świat pełen liter." Jak to się stało, że nagle został "Fantastycznym światem książek"? Bardzo prosto, potrzebowałam zmiany. Chciałam już raz na zawsze zostać pod jednym adresem. I tak właśnie wszystko się zaczęło.

Prywatnie jestem mamą rocznego chłopczyka, który potrzebuje masy uwagi i mnóstwa miłości. Wszystko to dostaje w podwójnej porcji. Jest moim oczkiem w głowie i zawsze stawiam go na pierwszym miejscu. Będąc w ciąży bałam się, że będę musiała zrezygnować ze swojej pasji do blogowania i miłości do czytania. Udało mi się jednak wypracować system, w którym założyłam codzienne czytanie przez conajmniej dwie godziny. Jak widać sprawdził się i wszystko dalej prężnie działa. Czasami zdarzają się małe potknięcia i czasowe obsuwy, ale nie da się zaplanować życia na tip top.

Jeżeli tylko macie jakieś pytania, to serdecznie zapraszam do ich zadawania. Możecie kontaktować się ze mną tutaj, na maila, bądź przez moje media społecznościowe :) 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

ANNA ZIOBRO - TYSIĄC KAWAŁKÓW

Tytuł: Tysiąc kawałków Autor: Anna Ziobro Seria: - - - Tom: - - - Tłumaczenie: - - - Gatunek: literatura obyczajowa, romans Wydawnictwo: Oficynka Premiera: 22.01.2020 r.
Julia to niespełna trzydziestoletnia kobieta, która wierzy w to, że kiedyś odnajdzie miłość swojego życia. Jej rodzice uważają, że już dawno powinna wyjść za mąż, najlepiej za lekarza bądź prawnika. Chcą dla swojej córki jak najlepiej i nie wiedzą, że wszystkie te pytania i próby szukania przez nich kolejnych kandydatów, tylko ją męczą. Zbliża się sylwester, którego Julia postanawia spędzić w Pradze. Chce chociaż raz bardziej spektakularnie przywitać nowy rok i spędzić go poza granicami kraju. Poznaje tam Daniela, chłopaka, który może nie jest idealny, ale widzi w niej coś więcej, niż tylko ładną buzię. Od samego początku zaczyna między nimi iskrzyć i zdają rozumieć się bez słów. Julia zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie Daniel jest przeznaczoną jej drugą połówką. Jedyne co ich dzieli, to kilometry. Julia mieszka w Łodz…

PRZEDPREMIEROWO: K.N. HANER - NIECZYSTE WIĘZY

Tytuł: Nieczyste więzy Autor: K.N. Haner Tom: 1 Wydawnictwo: Między słowami Premiera: 04.09.2019 r.
Claire to młodziutka kobieta, która nie wie jakie jest jej miejsce w tym świecie. Została wychowana przez dziadków, gdyż jej mama zmarła przy porodzie. Dziewczyna do tej pory się o to obwinia i myśli, że to za jej przyczyną dziewczynce, gdyż jej mama została zgwałcona w wieku dwunastu lat, zmarło się tak szybko. To doprowadziło ją do stanu, w którym jej psychika nie pracuje zbyt dobrze. Claire boi się ludzi, nie chce się z nimi integrować, a każdego mężczyznę traktuje jak zagrożenie. Najlepiej czuje się sama w swoim towarzystwie, nie potrzebuje do życia nikogo. Claire jako jedna z nielicznych, dostaje się na staż do bardzo dobrej firmy, która związana jest z finansami. Od początku radzi sobie świetnie i przełożony zauważa jej dobrą pracę. Nie podoba się to jednak jej współpracownikom, gdyż uważana jest za dziwaczkę, która podlizuje się wyżej postawionym pracownikom. Wszystko to dlatego, że …

PATRONAT MEDIALNY: GRAŻYNA KAMYSZEK - ŁZY STAREJ SOSNY

Tytuł: Łzy starej sosny Autor: Grażyna Kamyszek Seria: - - - Tom: - - - Tłumaczenie: - - - Wydawnictwo: Białe Pióro Premiera: 10.09.2019 r.
Gizela to starsza, sześćdziesięcioletnia kobieta, której życie nie było usłane różami. Przez cały czas żyła pod dyktaturą ojca, który mówił jej co ma robić. Wywierał na nią presję i nie potrafił nie układać jej życia. Mówił jej nie tylko co ma robić, czego się uczyć i gdzie pracować, ale także wybierał przyjaciół. W dodatku z żadnej koleżanki Gizeli nie był zadowolony i uważał, że każda to puszczająca się dziwka. Kiedy więc ojciec umiera, Gizela wreszcie bierze sprawy w swoje ręce, chociaż po tylu latach życia pod pantoflem, nie jest to takie łatwe. Pewien zbieg okoliczności sprawia, że wyjeżdża do Niemiec, aby tam zacząć żyć na nowo. Podejmuje pracę w barze, gdzie zajmować się będzie sprzątaniem, gdyż nieśmiałość nie pozwala jej na bycie kelnerką. Czy Gizela nauczy się w końcu normalnie żyć i otworzy się na ludzi? A może jest już na to za późno?

Począt…