Przejdź do głównej zawartości

ALEKSANDRA SZTORC - BARDZIEJ KOCHAĆ SIEBIE

Tytuł:
Bardziej kochać siebie
Autor: Aleksandra Sztorc
Seria: - - -
Tom: - - -
Tłumaczenie: - - -
Gatunek: Literatura piękna
Wydawnictwo: Self-publishing
Premiera: 21.01.2021 r.

Zuzanna Kaczmarek, to młoda dziewczyna, która nigdy nie miała łatwo w swoim życiu. Wychowywała się w rodzinie alkoholików, w której nie zaznała czułości i miłości. Żyła we wszechogarniającym smutku, który zdawał się nie mieć końca. Przerodził się on w ciężką depresję, która została z dziewczyną aż do dzisiejszego dnia. Zuza zaczęła jednak sesje u psychoterapeuty i stara się w jakimś stopniu poukładać własne życie. Nie jest jej jednak łatwo, gdyż traumatyczne dzieciństwo kładzie cień na każdą relację, w jaką wchodzi dziewczyna. Jej poczucie własnej wartości praktycznie nie istnieje, w uczucia ją przytłaczają. Sesje z terapeutą sprawiają, że Zuza zaczyna wierzyć w to, że uda jej się w końcu pokochać siebie. 

"Bardziej kochać siebie" to nie jest debiut tej autorki na rynku wydawniczum, jednak jej poprzednia książka, "Etalianek z Leśnej Krainy" to literatura dziecięca, więc można uznać, że to pierwsza powieść Aleksandry Sztorc. I od razu powiem Wam, iż mam wielką nadzieję, że nie ostatnia. Co ta historia ze mną zrobiła, to nie macie pojęcia. Wstrząsnęła mną tak, jak już od dawna żadna inna. To wszechogarniające cierpienie i ból sprawiły,że do tej pory nie mogę się pozbierać i nie wiem co mogłabym Wam powiedzieć. Książki wydawane w self-publishingu często są pomijane i zapomniane, w większości uznane za gorsze, bo nie podpisał się pod nią żadnen znany wydawca. I to jest wielka głupota, bo przez takie myślenie możemy pominąć takie książki, jak "Bardziej kochać siebie".

Wychowywanie się w rodzinie alkoholików nie jest łatwym przeżyciem. Kłótnie, awantury i litry alkoholu sprawiają, że dziecko zaczyna zamykać się w sobie. W późniejszym czasie prowadzi do wielkich zaburzeń, z którymi większość nie potrafi sobie poradzić. Często też sami w końcu zamieniają się alkoholików, bo nie potrafią inaczej poradzić sobie z problemem. Zuza stara się jednak być silna, wie, jak takie dzieciństwo na nią wpłynęło i wie, że sama sobie z tym nie poradzi, dlatego zapisała się do psychoterapeuty. Dorosłe Dziecko Alkoholików (DDA) musi liczyć się z tym, że przed nim długa droga, aby wyjść na prostą, ale Zuza nie ma zamiaru się poddać i ma nadzieję na to, że w końcu pokocha i zaakceptuje samą siebie.

Emocje, które towarzyszyły mi podczas tej lektury, są po prostu nie do opisania. Razem z Zuzanną czułam ogrom jej bólu i cierpienia. Trudno mi było pogodzić się z tym, że taka dobra dziewczyna jak ona, musiała przechodzić w życiu takie piekło. Zastanawiałam się, dlaczego ktoś zesłał na nią taki los? Dlaczego to właśnie na nią trafiło? Aleksandra Sztorc pisze w sposób tak emocjonalny, że czułam się, jakby wszystko to, co znajdujemy w książce, dotyczyło mnie, a nie Zuzy. Już dawno nie spotkałam autorki, która potrafiła by tak dobrze opisać emocje. Jestem oczarowana i czekam na więcej jej książek.

"Bardziej kochać siebie" to pełna bólu i cierpienia powieść, która pokazuje, jak bardzo mogą nas skrzywdzić rodzice swoim zachowaniem. To historia, dzięki której można zacząć wierzyć, że być może kiedyś będzie lepiej i uda nam się pokochać siebie. Jestem oczarowana!

Ocena: 9/10

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

MONA KASTEN - DREAM AGAIN

Tytuł: Dream Again Autor: Mona Kasten Seria: Begin Again Tom: 5 Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz Gatunek: Literatura obyczajowa, romans Wydawnictwo: Jaguar Premiera: 03.06.2020 r. Jude od zawsze miała tylko jedno marzenie - chciała zostać aktorką. Przez całe swoje dotychczasowe życie robiła wszystko, żeby móc zobaczyć siebie na dużym ekranie. Kiedy otrzymała propozycję zagrania w serialu w Los Angeles, poświęciła dla tej roli wszystko - nawet miłość i związek z Blake'iem. Los jednak bywa okrutny i przewrotny, a życie nie zawsze toczy się po naszej myśli. Po aferze z udziałem Jude i skasowaniu serialu, dziewczyna traci wszystko - karierę, pracę i mieszkanie. Dlatego postanowiła poprosić brata o pomoc i zamieszkać z nim w Woodshill. Problem jest tylko taki, że mieszka tam również Blake, który wciąż nie wybaczył jej złamania mu serca. Do tej pory nie pogodził się z decyzją, którą kilka lat wcześniej podjęła Jude. Wciąż coś do niej czuje, jednak wie, że nigdy już nie może dojść między

MEGHAN MARCH - SERCE DIABŁA

Tytuł: Serce diabła Autor: Meghan March Seria: Forge Tom: 3 (ostatni) Tłumaczenie: Marcin Kuchciński Gatunek: Literatura obyczajowa, romans, erotyk Wydawnictwo: Editio Red Premiera: 12.08.2020 r. India Baptiste to kobieta, która zawsze wiedziała czego chce od życia. Była piękna i inteligentna, a w grze w pokera nie było jej równych. Wszystko to zmieniło się, kiedy na jej drodze pojawił się Jericho Forge. Wszedł do gry i zabrał jej wszystko - razem z sercem. Teraz jednak musi walczyć o jego powrót, gdyż ktoś nieoczekiwanie go uprowadza. Do tej pory wydawało się to niemożliwe, przecież miał tyłu ochroniarzy. Indy jednak nie ma zamiaru się poddać, poruszy niebo i ziemię, żeby odzyskać swojego męża. Jericho zrozumiał, że czuję do Indii coś więcej, niż tylko pożądanie. Ta niebezpiecznie piękna kobieta owinęła go sobie wokół palca, z czym nie ma najmniejszego problemu. Jednak po raz kolejny ktoś staje na ich drodze i chce ich rozdzielić. Czy uda im się znaleźć drogę do siebie i zacząć p

RACHAEL ALLEN - SYSTEMATYKA MIŁOŚCI

Tytuł: Systematyka miłości Autor: Rachael Allen Seria: - - - Tom: - - - Tłumaczenie: Ewa Bobocińska Gatunek: Literatura młodzieżowa Wydawnictwo: Jaguar Premiera (ebook): 13.07.2020 r. Spencer Barton to normalny trzynastolatek, który zmaga się z zespołem Tourette'a. Zarówno choroba, jak i starszy brat, Dean, nie ułatwiają mu życia wśród rówieśników. Chłopak jest wyśmiewany i zaczepiany, a jego brat często przyłącza się do tych żartów. Kiedy do domu naprzeciwko wprowadza się śliczna Hope, w sercu chłopaka zaczyna rodzić się nadzieja, że już nie będzie musiał być samotny. Kiedy dziewczyna zaczyna się z nim przyjaźnić u zdaje się nie zwracać uwagi na jego tiki, chłopak jest wniebowzięty. Będziemy losy tej pary śledzić przez następne sześć lat. Ich wzloty i upadki. Chwile pełne pięknej przyjaźni, jak i te unikania siebie wzajemnie. Aby wszystko to zrozumieć, Spencer próbuje poukładać wszystko w swojej głowie według schematu, który zdaje się nie pasować do nieprzewidywalności życia.