Przejdź do głównej zawartości

ALEKSANDRA SZTORC - BARDZIEJ KOCHAĆ SIEBIE

Tytuł:
Bardziej kochać siebie
Autor: Aleksandra Sztorc
Seria: - - -
Tom: - - -
Tłumaczenie: - - -
Gatunek: Literatura piękna
Wydawnictwo: Self-publishing
Premiera: 21.01.2021 r.

Zuzanna Kaczmarek, to młoda dziewczyna, która nigdy nie miała łatwo w swoim życiu. Wychowywała się w rodzinie alkoholików, w której nie zaznała czułości i miłości. Żyła we wszechogarniającym smutku, który zdawał się nie mieć końca. Przerodził się on w ciężką depresję, która została z dziewczyną aż do dzisiejszego dnia. Zuza zaczęła jednak sesje u psychoterapeuty i stara się w jakimś stopniu poukładać własne życie. Nie jest jej jednak łatwo, gdyż traumatyczne dzieciństwo kładzie cień na każdą relację, w jaką wchodzi dziewczyna. Jej poczucie własnej wartości praktycznie nie istnieje, w uczucia ją przytłaczają. Sesje z terapeutą sprawiają, że Zuza zaczyna wierzyć w to, że uda jej się w końcu pokochać siebie. 

"Bardziej kochać siebie" to nie jest debiut tej autorki na rynku wydawniczum, jednak jej poprzednia książka, "Etalianek z Leśnej Krainy" to literatura dziecięca, więc można uznać, że to pierwsza powieść Aleksandry Sztorc. I od razu powiem Wam, iż mam wielką nadzieję, że nie ostatnia. Co ta historia ze mną zrobiła, to nie macie pojęcia. Wstrząsnęła mną tak, jak już od dawna żadna inna. To wszechogarniające cierpienie i ból sprawiły,że do tej pory nie mogę się pozbierać i nie wiem co mogłabym Wam powiedzieć. Książki wydawane w self-publishingu często są pomijane i zapomniane, w większości uznane za gorsze, bo nie podpisał się pod nią żadnen znany wydawca. I to jest wielka głupota, bo przez takie myślenie możemy pominąć takie książki, jak "Bardziej kochać siebie".

Wychowywanie się w rodzinie alkoholików nie jest łatwym przeżyciem. Kłótnie, awantury i litry alkoholu sprawiają, że dziecko zaczyna zamykać się w sobie. W późniejszym czasie prowadzi do wielkich zaburzeń, z którymi większość nie potrafi sobie poradzić. Często też sami w końcu zamieniają się alkoholików, bo nie potrafią inaczej poradzić sobie z problemem. Zuza stara się jednak być silna, wie, jak takie dzieciństwo na nią wpłynęło i wie, że sama sobie z tym nie poradzi, dlatego zapisała się do psychoterapeuty. Dorosłe Dziecko Alkoholików (DDA) musi liczyć się z tym, że przed nim długa droga, aby wyjść na prostą, ale Zuza nie ma zamiaru się poddać i ma nadzieję na to, że w końcu pokocha i zaakceptuje samą siebie.

Emocje, które towarzyszyły mi podczas tej lektury, są po prostu nie do opisania. Razem z Zuzanną czułam ogrom jej bólu i cierpienia. Trudno mi było pogodzić się z tym, że taka dobra dziewczyna jak ona, musiała przechodzić w życiu takie piekło. Zastanawiałam się, dlaczego ktoś zesłał na nią taki los? Dlaczego to właśnie na nią trafiło? Aleksandra Sztorc pisze w sposób tak emocjonalny, że czułam się, jakby wszystko to, co znajdujemy w książce, dotyczyło mnie, a nie Zuzy. Już dawno nie spotkałam autorki, która potrafiła by tak dobrze opisać emocje. Jestem oczarowana i czekam na więcej jej książek.

"Bardziej kochać siebie" to pełna bólu i cierpienia powieść, która pokazuje, jak bardzo mogą nas skrzywdzić rodzice swoim zachowaniem. To historia, dzięki której można zacząć wierzyć, że być może kiedyś będzie lepiej i uda nam się pokochać siebie. Jestem oczarowana!

Ocena: 9/10

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Mia Sheridan - Bez słów

Tytuł: Bez słów Autor: Mia Sheridan Wydawnictwo: Otwarte     Czy są takie rany, których miłość nie zdoła uleczyć? Archer, obarczony niewypowiedzianym cierpieniem, mieszka w swojej samotni blisko lasu. Jest przekonany, że tylko tyle mu zostało. Do sennego, pobliskiego miasteczka przybywa Bree. Dziewczyna liczy na to, że w końcu odnajdzie rozpaczliwie poszukiwany spokój. Gdy spotyka Archera, jej początkowa nieufność zamienia się w rosnącą fascynację outsiderem. Próbując przedrzeć się przez warstwy niedostępności i dzikości, jakimi Archer przez lata zasłaniał się przed innymi, Bree powoli rozbiera go z kolejnych tajemnic. Czy budzące się w ciszy uczucie uwolni ich od bolesnej przeszłości?      Bree przyjeżdża do miasteczka Pelion szukając bezpieczeństwa i spokoju, którego nie mogła zaznać w rodzinnym Ohio. Kiedy była mała jej mama zmarła na raka, a niedawno w wyniku postrzelenia zmarł jej tata. Bree była tego świadkiem. Wini się za to, że nic nie zrobiła. Próbuje ułożyć s

L.J. SHEN - SZAKAL

Tytuł: Szakal Autor: L.J. Shen Seria: Święci Grzesznicy Tom: 4 Tłumaczenie: Sylwia Chojnacka  Wydawnictwo: Edipresse Premiera: 17.07.2019 r.  Szakal, a tak właściwie Roman Protsenko, to mężczyzna, który nigdy się nie patyczkuje i zawsze dostaje to, czego chce. Kiedy był jeszcze małym chłopcem, wyjechał z mamą z Rosji i osiedlił się na na stałę w Stanach Zjednoczonych. Nigdy nie było im łatwo, ale jakoś wiązali koniec z końcem. Kiedy zaczął dorastać wpadł w szemrane towarzystwo, zaczął kraść, bić, aż w końcu powinęła mu się noga. Od tamtych wydarzeń minęło kilka lat, a on zmienił się, chociaż nie do końca. Teraz jest człowiekiem, którego wszyscy się boją. Ma pieniądze, wygląd i panienkę na każde zawołanie. Śpi z żonatymi kobietami, a wynajmują go sami mężowie, którzy chcą z nim iść na jakiś układ. Można więc śmiało stwierdzić, że jest męską dziwką, do wynajęcia dla każdego, kto tylko ma pieniądze. Szakal ma jedno marzenie, chce wybudować centrum handlowe tylko dl

Kathryn Taylor - Powrót do Daringham Hall

Tytuł: Powrót do Daringham Hall Autor: Kathryn Taylor Cykl: Daringham Hall Wydawnictwo: Otwarte "Powrót do Daringham Hall" to przepiękna opowieść o miłości, rodzinie i ukrywanej prawdzie, która może zmienić nasze życie na zawsze.       "Daringham Hall" to pełna subtelnej erotyki romantyczna trylogia, w której miłość może ocalić teraźniejszość. Ben Sterling to bogaty i przystojny biznesmen przyzwyczajony do nowojorskiego zgiełku, drogich garniturów i samochodów najlepszych marek. Zamknięty w sobie i powściągliwy – unika uczuciowego zaangażowania i głębszych relacji. Nie chce być uzależniony od nikogo. Pewnego dnia dowiaduje się, że jego matka w dniu jego narodzin była żoną Ralpha Camdena, głowy szlacheckiego angielskiego rodu. Jako prawowity spadkobierca rodzinnej posiadłości Camdenów – Daringham Hall – Ben wyrusza do Anglii, by zemścić się na ojcu. Tuż po przybyciu zostaje jednak pobity i okradziony. Ratuje go Kate, która z czasem ulega jego urokowi. Mię