Przejdź do głównej zawartości

ALEKSANDRA SZTORC - BARDZIEJ KOCHAĆ SIEBIE

Tytuł:
Bardziej kochać siebie
Autor: Aleksandra Sztorc
Seria: - - -
Tom: - - -
Tłumaczenie: - - -
Gatunek: Literatura piękna
Wydawnictwo: Self-publishing
Premiera: 21.01.2021 r.

Zuzanna Kaczmarek, to młoda dziewczyna, która nigdy nie miała łatwo w swoim życiu. Wychowywała się w rodzinie alkoholików, w której nie zaznała czułości i miłości. Żyła we wszechogarniającym smutku, który zdawał się nie mieć końca. Przerodził się on w ciężką depresję, która została z dziewczyną aż do dzisiejszego dnia. Zuza zaczęła jednak sesje u psychoterapeuty i stara się w jakimś stopniu poukładać własne życie. Nie jest jej jednak łatwo, gdyż traumatyczne dzieciństwo kładzie cień na każdą relację, w jaką wchodzi dziewczyna. Jej poczucie własnej wartości praktycznie nie istnieje, w uczucia ją przytłaczają. Sesje z terapeutą sprawiają, że Zuza zaczyna wierzyć w to, że uda jej się w końcu pokochać siebie. 

"Bardziej kochać siebie" to nie jest debiut tej autorki na rynku wydawniczum, jednak jej poprzednia książka, "Etalianek z Leśnej Krainy" to literatura dziecięca, więc można uznać, że to pierwsza powieść Aleksandry Sztorc. I od razu powiem Wam, iż mam wielką nadzieję, że nie ostatnia. Co ta historia ze mną zrobiła, to nie macie pojęcia. Wstrząsnęła mną tak, jak już od dawna żadna inna. To wszechogarniające cierpienie i ból sprawiły,że do tej pory nie mogę się pozbierać i nie wiem co mogłabym Wam powiedzieć. Książki wydawane w self-publishingu często są pomijane i zapomniane, w większości uznane za gorsze, bo nie podpisał się pod nią żadnen znany wydawca. I to jest wielka głupota, bo przez takie myślenie możemy pominąć takie książki, jak "Bardziej kochać siebie".

Wychowywanie się w rodzinie alkoholików nie jest łatwym przeżyciem. Kłótnie, awantury i litry alkoholu sprawiają, że dziecko zaczyna zamykać się w sobie. W późniejszym czasie prowadzi do wielkich zaburzeń, z którymi większość nie potrafi sobie poradzić. Często też sami w końcu zamieniają się alkoholików, bo nie potrafią inaczej poradzić sobie z problemem. Zuza stara się jednak być silna, wie, jak takie dzieciństwo na nią wpłynęło i wie, że sama sobie z tym nie poradzi, dlatego zapisała się do psychoterapeuty. Dorosłe Dziecko Alkoholików (DDA) musi liczyć się z tym, że przed nim długa droga, aby wyjść na prostą, ale Zuza nie ma zamiaru się poddać i ma nadzieję na to, że w końcu pokocha i zaakceptuje samą siebie.

Emocje, które towarzyszyły mi podczas tej lektury, są po prostu nie do opisania. Razem z Zuzanną czułam ogrom jej bólu i cierpienia. Trudno mi było pogodzić się z tym, że taka dobra dziewczyna jak ona, musiała przechodzić w życiu takie piekło. Zastanawiałam się, dlaczego ktoś zesłał na nią taki los? Dlaczego to właśnie na nią trafiło? Aleksandra Sztorc pisze w sposób tak emocjonalny, że czułam się, jakby wszystko to, co znajdujemy w książce, dotyczyło mnie, a nie Zuzy. Już dawno nie spotkałam autorki, która potrafiła by tak dobrze opisać emocje. Jestem oczarowana i czekam na więcej jej książek.

"Bardziej kochać siebie" to pełna bólu i cierpienia powieść, która pokazuje, jak bardzo mogą nas skrzywdzić rodzice swoim zachowaniem. To historia, dzięki której można zacząć wierzyć, że być może kiedyś będzie lepiej i uda nam się pokochać siebie. Jestem oczarowana!

Ocena: 9/10

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

ZAPOWIEDŹ: K.A. ZYSK - CLUB SENSUAL DESIRE. NIEBEZPIECZNY UKŁAD

Tytuł: Club sensual desire. Niebezpieczny układ Autor: K.A. ZYSK Seria: - - - Tom: - - - Tłumaczenie: - - - Gatunek: Romans, erotyk Wydawnictwo: Pascal Premiera: 29.09.2021 r. O autorce: K.A. Zysk – żona, a przede wszystkim mama dziewięcioletniego chłopca. Współzałożycielka bloga GirlsBooksLovers oraz debiutująca autorka, wydająca pod pseudonimem. Pochodzi z małego miasteczka na Warmii i Mazurach, ale od prawie dwunastu lat mieszka w Wielkiej Brytanii. Wcześniej nie przepadała za czytaniem, aczkolwiek złapała bakcyla czytelniczego od siostry i tak to się zaczęło. Pomysł na napisanie książki wpadł jej do głowy nagle i ponad dwa lata temu zaczęła powstawać jej pierwsza powieść nosząca tytuł „Wyścig z życiem”. Oprócz czytania i pisania kocha zwiedzać nowe miejsca, a jej marzeniem jest pojechać do Nowego Jorku. Opis: Pożądanie. Bogactwo. Tajemnica. Seks. Miłość. Julianne i Austin padają ofiarami spisku rodziców, którzy chcą zaaranżować ich małżeństwo. Kobieta jest zrozpaczona, bo z

Ulubione pary literackie i filmowe

Dziś obchodzimy ważne święto, a mianowicie WALENTYNKI. Jest to dzień w roku gdzie wszędzie widać serduszka, a ludzie na każdym kroku pokazują jak bardzo się kochają. W ten wyjątkowy dzień przedstawiam Wam moje ulubione pary literackie i filmowe. Wybrać je było strasznie trudno, ale wreszcie się zdecydowałam. W obu zestawieniach pojawiają się pary "zerowe", czyli ponadczasowe. 5. Britt i Mason (Black Ice) Para, przy której aż gęstnieje powietrze. Słodkie przekomarzanie, początkowa nienawiść i wielka miłość, która wybucha niespodziewanie. Jest to wyjątkowa i niepowtarzalna para. 4. Nora i Patch (Szeptem) Zakazana miłość. Ona - zwykła dziewczyna. On - upadły anioł. Muszą spotkać się w połowie drogi, aby być razem. Ta para zawładnęła moim sercem od samego początku. Szczególnie ze względu na tajemniczego Patcha. 3. Shaw i Rule (Buntownik) Rule zawsze był przekonany, że Shaw kochała jego brata. Nie wiedział, że to on już od samego początku zawładnął je

ANETA KRASIŃSKA - GORZKI SMAK MARZEN

Tytuł: Gorzki smak marzeń Autor: Aneta Krasińska Seria: Smak marzeń Tom: 2 Tłumaczenie: - - - Gatunek: Literatura obyczajowa, romans Wydawnictwo: Jaguar Premiera: 06.10.2021 r. W życiu Laury miał w końcu zapanować spokój. Miała być szczęśliwa i snuć plany na przyszły ślub z Igorem. Niestety, życie nie zawsze daje nam to, czego byśmy chcieli. Igor, po sztraszliwym wypadku, walczy o życie w szpitalu. I chociaż wiele razy dopisywało mu szczęście, tej jednej, najważniejszej, walki nie wygrał. Laura jest załamana, nie wie, co ma dalej zrobić ze swoim życiem. Miała tak piękne plany na przyszłość, a okrutny los odebrał jej wszystko. Kiedy pewnego dnia w jej życiu pojawia się Nicole, tajemnicza dziewczyna, która twierdzi, że należy do rodziny Wolfów i jest córką Igora, kobieta nie może w to uwierzyć. Czy ukochany mógł mieć córkę, o której nie wiedział, albo zataić tak ważny fakt ze swojego życia? Dziewczyna jest na tyle przekonująca, że Laura postanawia pomóc jej odkryć prawdę. Znajduje