Przejdź do głównej zawartości

ALEKSANDRA SZTORC - BARDZIEJ KOCHAĆ SIEBIE

Tytuł:
Bardziej kochać siebie
Autor: Aleksandra Sztorc
Seria: - - -
Tom: - - -
Tłumaczenie: - - -
Gatunek: Literatura piękna
Wydawnictwo: Self-publishing
Premiera: 21.01.2021 r.

Zuzanna Kaczmarek, to młoda dziewczyna, która nigdy nie miała łatwo w swoim życiu. Wychowywała się w rodzinie alkoholików, w której nie zaznała czułości i miłości. Żyła we wszechogarniającym smutku, który zdawał się nie mieć końca. Przerodził się on w ciężką depresję, która została z dziewczyną aż do dzisiejszego dnia. Zuza zaczęła jednak sesje u psychoterapeuty i stara się w jakimś stopniu poukładać własne życie. Nie jest jej jednak łatwo, gdyż traumatyczne dzieciństwo kładzie cień na każdą relację, w jaką wchodzi dziewczyna. Jej poczucie własnej wartości praktycznie nie istnieje, w uczucia ją przytłaczają. Sesje z terapeutą sprawiają, że Zuza zaczyna wierzyć w to, że uda jej się w końcu pokochać siebie. 

"Bardziej kochać siebie" to nie jest debiut tej autorki na rynku wydawniczum, jednak jej poprzednia książka, "Etalianek z Leśnej Krainy" to literatura dziecięca, więc można uznać, że to pierwsza powieść Aleksandry Sztorc. I od razu powiem Wam, iż mam wielką nadzieję, że nie ostatnia. Co ta historia ze mną zrobiła, to nie macie pojęcia. Wstrząsnęła mną tak, jak już od dawna żadna inna. To wszechogarniające cierpienie i ból sprawiły,że do tej pory nie mogę się pozbierać i nie wiem co mogłabym Wam powiedzieć. Książki wydawane w self-publishingu często są pomijane i zapomniane, w większości uznane za gorsze, bo nie podpisał się pod nią żadnen znany wydawca. I to jest wielka głupota, bo przez takie myślenie możemy pominąć takie książki, jak "Bardziej kochać siebie".

Wychowywanie się w rodzinie alkoholików nie jest łatwym przeżyciem. Kłótnie, awantury i litry alkoholu sprawiają, że dziecko zaczyna zamykać się w sobie. W późniejszym czasie prowadzi do wielkich zaburzeń, z którymi większość nie potrafi sobie poradzić. Często też sami w końcu zamieniają się alkoholików, bo nie potrafią inaczej poradzić sobie z problemem. Zuza stara się jednak być silna, wie, jak takie dzieciństwo na nią wpłynęło i wie, że sama sobie z tym nie poradzi, dlatego zapisała się do psychoterapeuty. Dorosłe Dziecko Alkoholików (DDA) musi liczyć się z tym, że przed nim długa droga, aby wyjść na prostą, ale Zuza nie ma zamiaru się poddać i ma nadzieję na to, że w końcu pokocha i zaakceptuje samą siebie.

Emocje, które towarzyszyły mi podczas tej lektury, są po prostu nie do opisania. Razem z Zuzanną czułam ogrom jej bólu i cierpienia. Trudno mi było pogodzić się z tym, że taka dobra dziewczyna jak ona, musiała przechodzić w życiu takie piekło. Zastanawiałam się, dlaczego ktoś zesłał na nią taki los? Dlaczego to właśnie na nią trafiło? Aleksandra Sztorc pisze w sposób tak emocjonalny, że czułam się, jakby wszystko to, co znajdujemy w książce, dotyczyło mnie, a nie Zuzy. Już dawno nie spotkałam autorki, która potrafiła by tak dobrze opisać emocje. Jestem oczarowana i czekam na więcej jej książek.

"Bardziej kochać siebie" to pełna bólu i cierpienia powieść, która pokazuje, jak bardzo mogą nas skrzywdzić rodzice swoim zachowaniem. To historia, dzięki której można zacząć wierzyć, że być może kiedyś będzie lepiej i uda nam się pokochać siebie. Jestem oczarowana!

Ocena: 9/10

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ulubione pary literackie i filmowe

Dziś obchodzimy ważne święto, a mianowicie WALENTYNKI. Jest to dzień w roku gdzie wszędzie widać serduszka, a ludzie na każdym kroku pokazują jak bardzo się kochają. W ten wyjątkowy dzień przedstawiam Wam moje ulubione pary literackie i filmowe. Wybrać je było strasznie trudno, ale wreszcie się zdecydowałam. W obu zestawieniach pojawiają się pary "zerowe", czyli ponadczasowe. 5. Britt i Mason (Black Ice) Para, przy której aż gęstnieje powietrze. Słodkie przekomarzanie, początkowa nienawiść i wielka miłość, która wybucha niespodziewanie. Jest to wyjątkowa i niepowtarzalna para. 4. Nora i Patch (Szeptem) Zakazana miłość. Ona - zwykła dziewczyna. On - upadły anioł. Muszą spotkać się w połowie drogi, aby być razem. Ta para zawładnęła moim sercem od samego początku. Szczególnie ze względu na tajemniczego Patcha. 3. Shaw i Rule (Buntownik) Rule zawsze był przekonany, że Shaw kochała jego brata. Nie wiedział, że to on już od samego początku zawładnął je

Magdalena Winnicka - Kostandin. Grzechy mafii

Tytuł: Kostandin. Grzechy mafii Autor: Magdalena Winnicka Seria: - - - Tom: 1 Tłumaczenie: - - - Gatunek: Literatura obyczajowa, romans, erotyk Wydawnictwo: Akurat Premiera: 30.09.2020 r. Alicja to młoda kobieta, która niedawno zakończyła nieudany związek. Przyniósł on jej więcej smutku i cierpienia, niż radości i miłości. Dziewczyna nie wie, co ma teraz ze sobą zrobić, ale wtedy jej najlepsza przyjaciółka wychodzi z propozycją wyjazdu do Anglii. Jako, że Alicja nie ma w zanadrzu żadnych wymowę, a w Polsce nic jej nie trzyma, decyduje sie na wyjazd do Leicester. Liczy na to, że uda jej się zapomnieć o złych wydarzeniach i zacząć życie od nowa. Jednak już na samym początku los stroi sobie z niej żarty. Najpierw ma problemy z walizką, a później ktoś o mało jej nie potrąca. Wtedy z pomocą przychodzi jej tajemniczy i przystojny mężczyzna, który od razu wpada jej w oko. Okazuje się, że i ona nie pozostała mu obojętna, więc niedługo później ponownie się apoyukaja. Pomiędzy Alicją a Kos

Jak jedna autorka może napisać dwie, tak różne książki: Gentleman numer dziewięć i Daddy Cool

Całkiem niedawno przeczytałam dwie książki znanej, zagranicznej autorki, Penelope Ward. Moja przygoda z jej książkami zaczęła się od "Przyrodniego brata", która to mocno mnie rozczarowała i długo nie sięgałam po kolejne jej powieści. Jednak kiedy dowiedziałam się, że wydawnictwo Editio Red ma w planach kolejne, postanowiłam się przemóc i dać jej drugą szansę. Powodów było kilka, ale głównie chodziło mi o to, że nie lubię i nie chcę oceniać twórczości danego autora, jeżeli przeczytałam tylko jedną jego książkę i to kilka lat temu. Poza tym polubiłam jej duet z Vi Keeland, więc stwierdziłam, że widocznie jej warsztat literacki się rozwinął i teraz jest już lepiej. Czy tak było? Nie do końca. Wszystko to dlatego, że jedna powieść mi się spodobała, a przez drugą nie mogłam przebrnąć i nie dotarłam nawet do połowy. Najpierw jednak przybliżę Wam trochę ich fabułę. Gentleman numer dziewięć: Amber i Rory byli parą z bardzo długim stażem. W końcu dziewięć lat razem to nie prz